flaga ue
Projekt współfinansowany z Funduszy Europejskich, dowiedz się więcej
Dzisiaj otwarte: 6:00-22:00

Czy zapisać dziecko na gimnastykę?

16 lutego 2022

Pragnieniem każdego rodzica jest zadbanie o prawidłowy rozwój dziecka, zarówno ten psychiczny jak i fizyczny. Pomóc w realizacji pragnień rodziców, może okazać się sport. Dzięki niemu w dobrej formie pozostaje zarówno ciało, jak i umysł. Nie ma znaczenia, jaka forma sportu jest uprawiana, ważna jest sama aktywność. Od niedawna w naszym harmonogramie, można zauważyć zajęcia z gimnastyki, które są świetną alternatywą, jako trening uzupełniający dla naszych dzieci, które na codzień trenują brazylijskie jiu jitsu, czy zapasy.

Zapraszamy do przeczytania artykułu, a w nim:

 • Dlaczego warto zapisać dziecko na gimnastykę?
 • Dla kogo przeznaczone są zajęcia?
 • Co moje dziecko zyska uczęszczając na gimnastykę?
 • Podsumowanie.

Dlaczego warto zapisać dziecko na gimnastykę?

Gimnastyka, wszechstronnie rozwija dziecko. Ćwiczenia pozytywnie wpływają na trzymanie prawidłowej postawy ciała, doskonale rozwijają u dzieci elastyczność, koordynację, precyzję ruchów i dyscyplinę. Jest, to świetne rozwiązanie na urozmaicenie zajęć sportowych Twojego dziecka. Gimnastyka, to zajęcia dla dzieci, które lubią wyzwania i chcą nauczyć się ciekawych kombinacji skoków i figur. Dzieci zaczynają od elementów zabawowych, a następnie, stopniowo wprowadzane są ćwiczenia rozciągające oraz ćwiczenia siłowe, które uwalniają energię i emocje. Uczestnicy uczą się wykonywać przewroty, salta, szpagaty, mostki oraz inne elementy gimnastyczne. Świetnie rozwijane są cechy motoryczne, co powoduje, że trenując gimnastykę, Twoje dziecko ma idealny wstęp do uprawiania każdej innej dyscypliny.

Dla kogo przeznaczone są zajęcia?

Dzieci w wieku szkolnym, często mają problem z garbieniem się i utrzymaniem właściwej postawy ciała. Jest to spowodowane wieloma czynnikami, jak na przykład: wielogodzinne siedzenie przed komputerem, dźwiganie ciężkich plecaków np. na 1 ramieniu, ale i częste korzystanie ze smartfona, dziecko na nienaturalnie pochyloną głowę, co zwykle skutkuje problemami z odcinkiem szyjnym kręgosłupa.

Dlatego zajęcia są dla wszystkich-chłopcy i dziewczynki są bardzo mile widziani na zajęciach gimnastyki w przedziale wiekowym od 7 do 17 lat.

Co moje dziecko zyska uczęszczając na gimnastykę?

Aby dziecko „coś” zyskało, przede wszystkim musi uczęszczać na zajęcia regularnie. Systematyczny trening jest w stanie skorygować wadę i pomóc w utrzymaniu właściwej postawy. Ważnym aspektem jest również, aby dzieci wykonywały ćwiczenia na obie strony (prawą i lewą), aby nie tworzyć niechcianej dysproporcji ciała. Ćwiczenia na zajęciach gimnastyki mają na celu wzmocnienie konkretnych partii mięśni. Dzięki temu można nie tylko znacząco zniwelować istniejące wady, lecz także zapobiec ich powstawaniu.

Podsumowanie

Aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na rozwój dzieci, dlatego cieszymy się, że większość naszych uczestników zajęć gimnastycznych, dodatkowo coś trenuje. Dyscyplina, przełamywanie lęków, skupienie, pamięć, koordynacja ruchowa, czy wytrwałość – to kilka z wielu zalet zajęć sportowych. Aktualnie w BT Gym gimnastyka odbywa się w soboty dla dzieci. Podzieliliśmy zajęcia na dwie grupy, pierwsza dzieci od 7 do 11 lat, druga dzieci od 12 do 17 lat.

Zajęcia prowadzi trener Igor Siedziako – Mistrz Polski oraz Wielokrotny medalista drużynowych Mistrzostw Polski w gimnastyce sportowej.

Zapraszamy serdecznie do zapisów na zajęcia.


Godziny otwarcia

Adres: Eugeniusza Kwiatkowskiego 1/51 (Jak dojechać?)

 • Poniedziałek Zegar 6:00 - 22:00
 • Wtorek Zegar 6:00 - 22:00
 • Środa Zegar 6:00 - 22:00
 • Czwartek Zegar 6:00 - 22:00
 • Piątek Zegar 6:00 - 22:00
 • Sobota Zegar 8:00 - 20:00
 • Niedziela Zegar 8:00 - 20:00
Logotypy UE

BMG Piotr Bagiński Michał Materla spółka jawna realizuje projekt wspierany w ramach REACT-EU "Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19". Celem projektu jest: Wdrożenie innowacyjnego oprogramowania informatycznego SOLO, w celu usprawnienia procesów biznesowych przedsiębiorstwa.