Dzisiaj otwarte: 6:00-22:00

Aktywny rodzic to aktywne dziecko 👨‍👩‍👧‍👦

30 kwietnia 2020

Jedną z większych przyjemności, jaką mogą zaznać rodzice, jest bycie autorytetem dla swojego dziecka. Poprzez obserwację, przede wszystkim dorosłych, dziecko uczy się, naśladując ich (zachowanie, sposób porozumiewania się z drugą osobą, stylu życia jak i wiele innych). Zachowanie dorosłych jest dla dzieci inspiracją do podejmowania własnych działań. Dlatego bardzo ważne jest, aby pokazać dzieciom wartości, które pomogą im się rozwijać w przyszłości, a taką wartością może być sport i kontakt z naturą.🍃

Wiadomo, że aktywni rodzice będą wychowywali aktywne dziecko, a poparcie w tym stwierdzeniu pokazują 2 badania naukowe (link). Wynik badań pokazał, że zainteresowanie aktywnością sportową u dziecka – przede wszystkim wspieranie jego potrzeby ruchu i zabawy, a stojąca po stronie rodziców wiara w jego umiejętności, sprawiają, że pociecha odczuwa większą przyjemność ze sportu.

Jeśli chcemy, aby dziecko oderwało się od komputera czy też innych elektronicznych sprzętów, dobrym pomysłem będzie wspólne i rodzinne spędzanie czasu. Dobrym pomysłem będzie sport na świeżym powietrzu. 🍃

Świeże powietrze, jest jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na rozwój dziecka. Wspomaga rozwój organizmu, stymuluje go, rozwija umiejętności, zwiększa odporność oraz przynosi ogólne odprężenie i radość. Atutem aktywności na świeżym powietrzu jest również pogłębienie relacji rodzic-dziecko. Pamiętaj, że spoty to również pasja, a jeśli „zarazisz” ją swoje dziecko, prawdopodobnie znajdziecie wspólny język, a Wasze relacje się poprawią.

Do jakiej zabawy czy sporty zachęcić dziecko ? 🤔

Zabawy sportowe dla dzieci można wymieniać w nieskończoność 😆

Może to być: rzucanie do celu, skakanka, gumy do skakania (mamy przypomną sobie czasy dzieciństwa 😉), jazda na rowerze  czy hulajnodze, ale i również gra w piłkę nożną, siatkówkę czy koszykówkę 😉 Co najważniejsze, nie trzeba mieć jakiegoś wyszukanego sprzętu czy gadżetów, a mieszkając w mieście, można wynająć rower czy rolki. Nic nie stoi na przeszkodzie, ważne jest tylko odpowiednie nastawienie. Co wieczór zaplanujcie z dziećmi, jaką aktywność wybierzecie na następny dzień, a zobaczysz, że dziecko nie będzie mogło się doczekać kolejnego dnia.

Ważnym aspektem jest również, że dzieci z rodzin, które są aktywne sportowo, mają 10-krotnie mniejsze ryzyko, aby zachorować na cukrzycę, choroby układu krwionośnego, nowotwory czy inne choroby cywilizacyjne. Również dzieci uprawiające sport, mają większą szansę na osiąganie lepszych wyników w nauce, są bardziej kreatywne i samodzielne.

Dlatego zachęcamy od rodzinnej aktywności fizycznej. ❤

Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Was, do wspólnych aktywności sportowych z pociechami. 👨‍👦‍👦

Literatura:

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C390783%2Cbadanie-aktywnosc-fizyczna-rodzicow-ma-duzy-wplyw-na-dzieci.html
• Jaworski Ryszard „Poradnik wychowania zdrowotnego dzieci w wieku 3-6 – lat” Płock 1995 ZWiR „Iwanowski”
• Moliere Stanisław „Metodyka wychowania fizycznego w przedszkolu” Warszawa 1974 Wydawnictwo „Sport i turystyka”
• Wlażnik Kazimiera „Przewodnik metodyczny dla nauczycieli – Wychowanie fizyczne w przedszkolu” Warszawa 1999 r. IKS


Godziny otwarcia

Adres: Eugeniusza Kwiatkowskiego 1/51 (Jak dojechać?)

  • Poniedziałek Zegar 6:00 - 22:00
  • Wtorek Zegar 6:00 - 22:00
  • Środa Zegar 6:00 - 22:00
  • Czwartek Zegar 6:00 - 22:00
  • Piątek Zegar 6:00 - 22:00
  • Sobota Zegar 8:00 - 20:00
  • Niedziela Zegar 8:00 - 20:00